Odwiedziło nas: 4401602 osób
Online: 9 osób
 
 
 
 
 

Aktualności i wydarzenia sportowe - Piłka nożna

RSS

Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno...


Patronat medialny Sportkrosno.pl

SZKÓŁKA PIŁKARSKA BENIAMINEK KROSNO BĘDZIE REPREZENTOWAŁa PODKARPACIE NA OGÓLNOPOLSKIM FINALE TURNIEJU DANONE NATIONS CUP POLSKA!

Drużyna Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno zwyciężyła w wojewódzkim finale turnieju Danone Nations Cup rozgrywanym we wtorek 24 kwietnia na terenie hali MOSiR przy ulicy Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Zwycięska drużyna zagwarantowała sobie tym samym udział w ogólnopolskim finale, na którym będzie walczyła o możliwość udziału w Światowym Finale, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. 

Właśnie zakończył się wojewódzki finał turnieju Danone Nations Cup, w którym wzięły udział 24 drużyny z województwa gromadząc na boisku 360 młodych pasjonatów futbolu. Podczas piłkarskich zmagań nie zabrakło wielu emocjonujących momentów dostarczonych nam przez zawodników. To jak komentuje rozgrywki trener zwycięskiej drużyny Pan Grzegorz Raus:

Nasza szkółka piłkarska istnieje od 2007 roku. Chętnie bierzemy udział w inicjatywach takich jak Danone Nations Cup, ponieważ dają możliwość doszkalania umiejętności oraz szerszego zaprezentowania umiejętności zawodników.  Dewiza, jaką kierujemy się w naszych treningach to dobra zabawa. Wzięliśmy udział w turnieju już dla samej satysfakcji i rozrywki a fakt, że udało nam się wygrać z wieloma trudnymi rywalami to dodatkowa nagroda. Dziś cieszymy się wspólnie z wiernymi kibicami zawodników, jakimi są ich rodzice. Dopingują od lat dzieci w swoich pasjach i nie zabraknie ich na finałach w Warszawie.”

Zwycięska drużyna zapowiada, że na finał zaplanowany na 2 czerwca 2012 roku w Warszawie przyjedzie z grupą wiernych kibiców klubu towarzyszących im we wszystkich sukcesach. Tam, walka będzie jeszcze bardziej zacięta, bo gra będzie toczyć się o reprezentowanie Polski na Światowym Finale organizowanym we wrześniu tego roku. 

Finał w Podkarpaciu wyłonił również drużynę uhonorowaną nagrodą Fair Play, którą otrzymała dziewczęca drużyna UKS Trops Kamień plasując się w pierwszej ósemce wśród 24 drużyn biorących udział w turnieju.

Drużyna UKS Trops Kamień ma już na swoim koncie liczne sukcesy natomiast to dzisiejsze wyróżnienie jest dla nas szczególnie istotne. Jak wiemy zwycięstwo jest ważne, ale liczy się również to jak do niego dochodzimy. Dlatego od początku wspólnej gry, czyli już od 4 lat zawsze kierujemy się zasadą fair play przestrzegając jej na treningach i turniejach.” – komentuje Pani Małgorzata Bolko prowadząca dziewczęcą drużynę UKS Trops.

Światowy Finał Danone Nations Cup po raz pierwszy odbędzie się w Polsce,stając się jednym z dwóch najważniejszych międzynarodowych wydarzeń piłkarskich w Polsce. Już we wrześniu,40 najlepszych drużyn z 5 kontynentów, wybranych z ponad 2,5 miliona dzieci z klubów sportowych i szkół, walczyć będzie w Warszawie o zwycięstwo w Międzynarodowym Pucharze Dzieci. Rozgrywki młodych pasjonatów piłki nożnej obserwować będzie Ambasador rozgrywek Zinedine Zidane.

Zapraszamy do kibicowania z całą rodziną! Pasja do sportu rodzi się od najmłodszych lat.

Więcej informacji o turnieju: www.danonenationscup.pl

Przeczytaj również: Liga Turniejowa Akademii Orlika – Jasło
 


Foto: Dorota Solak     Autor: S. Żyła     Żródło: inf. prasowa
 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz
 
                                Strony www sklepy            
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl